Lietuvos nacionaliniame muziejuje gvildenamos tautinio kostiumo temos


Lietuvos nacionaliniame muziejuje gvildenamos tautinio kostiumo temos

„Grįžtame prie ištakų, kurias buvome pamiršę Lietuvai atkūrus nepriklausomybę ir atvėrus duris į pasaulį, – šiandien sveikindama tarptautinės mokslinės konferencijos „Tautinis kostiumas šiandien“ dalyvius sakė Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė Birutė Kulnytė. Ji pasidžiaugė, kad Lietuvos nacionalinis muziejus vienintelis Lietuvoje turi tautinio kostiumo ekspoziciją. Priminta, kad renginio išvakarėse Vinco Kudirkos muziejuje Kudirkos Naumiestyje atidaryta nacionalinio atgimimo istorijai svarbi zanavykų tradicinės aprangos ekspozicija.

B. Kulnytė atkreipė dėmesį, kad tautinis kostiumas yra labai svarbus tautinei savimonei. Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorės nuomone, šiandien tautinis kostiumas nebevilkimas kaip XIX amžiuje, jo modernumo nereikėtų derinti su kiču.

Šiandien Lietuvos nacionaliniame muziejuje prasidėjusi tarptautinė konferencija skirta tautinio kostiumo gamybos, įsigijimo, susijusių amatų išsaugojimo klausimams aptarti ir Tautinio kostiumo metams paminėti.

Renginio svečius taip pat pasveikino Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa ir Etninės kultūros globos tarybos pirmininkas Virginijus Jocys.

Nacionalinio kultūros centro atstovė dr. Teresė Jurkuvienė pristatė Lietuvoje gaminamų tautinių kostiumų ypatumus ir jų gamybos perspektyvas, Lietuvos nacionalinio muziejaus Etninės kultūros skyriaus vedėja dr. Elvyda Lazauskaitė apžvelgė muziejaus vaidmenį atkuriant ir gaminant tautinius kostiumus. Pranešimus apie lietuvių tautinį kostiumą skaito Lietuvos istorijos instituto Etnologijos ir antropologijos skyriaus mokslo darbuotoja dr. Irma Šidiškienė, Klaipėdos etnokultūros centro Liaudies dailės studijos koordinatorė Elena Matulionienė. Nacionaliniame muziejuje vyksiančioje konferencijoje taip pat kalbama apie vaikiškus tautinius kostiumus bei tautinius kostiumus siuvančių įmonių problemas. Savo šalių tautinius kostiumus pristato Norvegijos, Estijos ir Latvijos atstovės.

Konferencijos rengėjai – Lietuvos nacionalinis kultūros centras kartu su Lietuvos nacionaliniu muziejumi, Seimo Kultūros komitetu, Kultūros bei Švietimo ir mokslo ministerijomis.

2017-uosius metus Seimas yra paskelbęs Tautinio kostiumo metais.

vasario 13, 2017


Kitos naujienos

Home buttonAtgal