Knygų meno kūrėjo Bruno Munari darbai


Knygų meno kūrėjo Bruno Munari darbai

Nuo 2012 m. kovo 1 d. Kazio Varnelio namuose-muziejuje galima susipažinti su žymaus italų menininko Bruno Munari (1907–1998) kurtomis knygomis (jos buvo rodomos ir 13-osios Vilniaus knygų mugės metu). Paroda veiks iki kovo 15 d.
Bruno Munari kūrė ne tik knygas, jo meninės veiklos laukas be galo platus – tapyba, skulptūra, dizainas, grafika, poezija, fotografija, kinematografija, tačiau visą gyvenimą kurtos knygos yra visos jo veiklos kvintesencija, atspindinti esminius pasaulėžiūros bruožus. Parodoje eksponuojama keliasdešimt B. Munari knygų, sukurtų daugiausia aštuntajame–devintajame dešimtmečiais. Tai ir vaikams, ir suaugusiesiems skirti leidiniai, vaizdais ir trumpais, glaustais tekstais pasakojantys apie mus supančią aplinką. Pasak paties autoriaus, bet kuri knyga turi ne tik suteikti žinių, ji turi maloninti žaidybiniais ir lengvai suvokiamais, lakoniškai įtaigiais pavidalais.

Paroda Kazio Varnelio namuose-muziejuje surengta neatsitiktinai: abu menininkus jungia priklausymas tai pačiai klasikinio modernizmo kartai, panašios meninės nuostatos ir įtaka. Tarpukariu B. Munari priklausė Milano futuristų grupuotei, tuo tarpu K. Varnelis (1917–2010) septintajame–aštuntajame dešimtmetyje veikė kaip Čikagos oparto atstovas. Bene labiausiai B. Munari ir K. Varnelį jungia meilė knygai – pirmasis aktyviai darbavosi kaip knygos meno kūrėjas, o jo lietuvių kolega, puoselėdamas knygos kaip unikalaus meno kūrinio idėją, rinko, kolekcionavo knygas.

Kazio Varnelio namus-muziejų galima aplankyti kasdien, išskyrus sekmadienį ir pirmadienį, nuo 10 iki 16 val., susitarus telefonu (8 5) 279 1644.

 

kovo 1, 2012 | Kazio Varnelio namai-muziejus, Didžioji g. 26


Kitos naujienos

Home buttonAtgal