Kazio Varnelio namai-muziejus dalyvauja Vilniaus galerijų savaitgalyje


Kazio Varnelio namai-muziejus dalyvauja Vilniaus galerijų savaitgalyje

Kazio Varnelio namai-muziejus dalyvauja Vilniaus galerijų savaitgalyje ir spalio 22-25 d. dovanoja lankymą už šventinę bilieto kainą (nuo 1 iki 2 Eur).

Spalio 22 d. 18 val. 30 min. muziejuje vyks Vilniaus galerijų savaitgalio diskusija „Tarp laiko ir vietos dvasios: kokie klausimai rūpi menui šiandien?“.

Mūsų supratimas apie tai, kas yra šiuolaikinis menas, nuo XX a. pr. keitėsi tiek kartų, kad šio klausimo jau kurį laiką nebekeliame. Kur kas aktualesnis šiandien yra susirūpinimas, kaip menas padeda suvokti drastiškai besikeičiantį pasaulį ir kaip kinta pats kartu su juo.

Diskusija nebandys atsakyti į klausimą, kas, kada ir kur yra šiuolaikinis menas. Veikiau kartu su Lietuvos meno lauko dalyviais, menininkais, kuratoriais, kritikais leisimės į daugiabalsį pokalbį apie tai, kas rūpi menui, kuriamam dabar. Kokius šiuolaikinio meno būvius ir būkles galime užčiuopti? Koks dabar kuriamo meno santykis su (meno) istorija ir dabartimi, pasauliu ir vieta, institucija ir žiūrove?

Dalyviai: Inesa Brašiškė (moderatorė; menotyrininkė), Adomas Narkevičius (kuratorius, menotyrininkas), Laima Kreivytė (kuratorė, menininkė, rašytoja), Laura Kaminskaitė (menininkė), Valentinas Klimašauskas (kuratorius, rašytojas).

Diskusija bus transliuojama tiesiogiai Vilniaus galerijų savaitgalio Facebook paskyroje.

Atsižvelgiant į saugumo reikalavimus, diskusijos klausytojų skaičius bus ribojamas. Būtina registracija: spausti čia (nuoroda)

Spalio 24 d. 14 val. vyks teminė ekskursija „K. Varnelis pasaulio galerijose”.

Kazys Varnelis pirmą kartą savo garsiąsias kompozicijas viešai pristatė 1967 m. Po to sekė tikras parodų maratonas JAV – Čikagos meno institute, Korkorano meno galerijoje Vašingtone ir kt., vėliau – ir Europos muziejuose bei galerijose. Ekskursijoje susipažinsite su Varnelio dalyvavimo parodose užkulisiais, pavartysite parodų katalogus, pamatysite galerijose eksponuotus kūrinius bei išgirsite lankytojų atsiliepimus.

Reikalinga registracija (tel. 85 279 1644, el. p. k.varnelio.muziejus@lnm.lt).

Primename, kad lankydamiesi muziejuje turite dėvėti apsauginę veido kaukę, dezinfekuoti rankas ir laikytis saugaus atstumo.

spalio 22, 2020 - spalio 25, 2020 | Kazio Varnelio namai-muziejus, Didžioji g. 26


Kitos naujienos

Home buttonAtgal