Europos paveldo dienos Lietuvos nacionaliniame muziejuje


Europos paveldo dienos Lietuvos nacionaliniame muziejuje

Rugsėjo 11–20 dienomis Lietuvoje vyks Europos paveldo dienos „Kultūros paveldas ir edukacija“, kurios pakvies tyrinėti mus supančią kultūros paveldo įvairovę. Lietuvos nacionalinis muziejus prisideda prie Europos paveldo dienų ir kviečia vilniečius bei miesto svečius į nemokamas ekskursijas.

Rugsėjo 12 ir 19 d. 15 val. ekskursijos Vilniaus karinė tvirtovė: paslaptys ir atradimai

Pasivaikščiojimo po pilių teritoriją metu susipažinsite ne tik su pilių teritorijos kaita nuo XIV a. iki XIX a., kuomet čia buvo įrengta carinė tvirtovė, bet ir sužinosite, kokią reikšmę anuomet turėjo šiandien mums įprasti objektai – Gedimino kalnas, Žemutinės pilies įtvirtinimai ir ten buvęs politinių kalinių kalėjimas – areštinė nr. 14 (T. Kosciuškos g. 1), kurioje buvo kalinami ir 1863–1864 m. sukilimo dalyviai.

Po ekskursijos turėsite galimybę aplankyti laikiną Lietuvos nacionalinio muziejaus parodą „Pažadinti: Gedimino kalne rastų sukilėlių istorija“.

Būtina išankstinė registracija: spausti čia (nuoroda)

Rugsėjo 16 d. 17.30 val. speciali ekskursija Už Areštinės durų

Areštinė T. Kosciuškos gatvėje – XIX amžiaus pastatas, statytas kaip uždaro kariuomenės komplekso dalis ir visą savo gyvenimą išlaikęs savo funkciją. Kadaise šioje vietoje buvęs dvaras, vėliau čia buvo kalinami prisidėjus prie sukilimo kaltinami lietuviai. Du šimtus metų buvęs uždaras, šiandien pastatas kviečia tyrinėti „kalbančias sienas“, lankytojams neatvertas erdves ir unikalius vidinius kiemelius.

Po ekskursijos turėsite galimybę aplankyti laikiną Lietuvos nacionalinio muziejaus parodą „Pažadinti: Gedimino kalne rastų sukilėlių istorija“.

Būtina išankstinė registracija el. paštu [email protected]

Rugsėjo 19 d. 14 val. speciali ekskursija Signatarų namai – vieta, kur gimė Lietuvos nepriklausomybė

Ekskursijos metu aplankysite istorinį pastatą, esantį Pilies gatvėje senamiestyje. Sužinosite, kodėl anksčiau žmonės šį pastatą vadino Štralio namu ir kokie žinomi visuomenės veikėjai čia gyveno. Kartu su muziejaus gidu apsižvalgysite po istorinį butą, kuriame buvo pasirašytas Vasario 16-osios Nepriklausomybės Aktas, patyrinėsite išlikusį autentišką XIX a. pabaigos interjero dekorą ir sužinosite, kaip amžiams bėgant kito pastato išvaizda ir suplanavimas.

Būtina išankstinė registracija telefonu +370 (5) 231 44 37 arba el. paštu [email protected]

rugsėjo 12, 2020 - rugsėjo 19, 2020


Kitos naujienos

Home buttonAtgal