Ekskursija „Japonija ir Rytų menas Kazio Varnelio muziejuje“ | Japoniškos atostogos Vilniuje


Ekskursija „Japonija ir Rytų menas Kazio Varnelio muziejuje“ | Japoniškos atostogos Vilniuje

Lietuvos nacionalinis muziejus kartu su Go Vilnius švenčia japoniškas atostogas Vilniuje ir kviečia į ekskursiją „Japonija ir Rytų menas Kazio Varnelio muziejuje: jakša-ė, kakedžiku ir kitos retenybės“ Kazio Varnelio namuose-muziejuje.

Praverkite duris į paslaptingiausią Vilniaus muziejų. Iš išorės atrodo, kad Kazio Varnelio namai-muziejus tėra tik vienas iš daugelio Vilniaus senamiesčio pastatų, tačiau jis – išskirtinis, šio namo viduje driekiasi tikras labirintas. Šį labirintą sudaro 41 kambarys, iš kurių trys – ypatingi. Juose eksponuojami su Rytų menu susiję eksponatai.

Specialiai japoniškoms atostogoms parengtoje ekskursijoje susipažinsite su bene gausiausia orientalistikos kolekcija Lietuvoje. Galėsite iš arti pamatyti XV a. datuojamą japonišką kakedžiku (tapybą ant popieriaus ritinėlių) ir pabandyti įsivaizduoti, kaip malonu būtų grožėtis japonišku sodu prisėdus ant žarijomis šildomo sodo šviestuvo-taburetės, sužinoti, kodėl kartą Japonijos ambasados svečiai labai nustebo pamatę, kaip K. Varnelis išeksponavo XVII a. kaligrafiją.

Tolimųjų Rytų estetika dailininkui ir kolekcininkui K. Varneliui buvo labai artima: „Japonai, kinai tiesiog pribloškia savo spalvotų medžio raižinių kruopštumu, subtilumu, stebina kantrybe. Žinoma, mūsų dailininkai ne mažiau gabūs, bet tuose darbuose parodytas toks delikatumas!“

Paklaidžiokite po Rytų meno labirintą, kurį savo rankomis sukūrė pats K. Varnelis. 

Kada? Rugpjūčio 28, 29, 30 d. 16 val. 30 min.

Kur? Kazio Varnelio namai-muziejus, Didžioji g. 26

Kaina? 7 €

Kas dar? Būtina išankstinė registracija tel. nr. +370 5 279 1644

rugpjūčio 28, 2020 - rugpjūčio 30, 2020 | Kazio Varnelio namai-muziejus, Didžioji g. 26


Kitos naujienos

Home buttonAtgal