Tradicinių lietuvių liaudies žaidimų popietė su etnologu Jonu Kavaliausku

Registruotis

Tradiciniai lietuvių liaudies žaidimai – paprasti ir visiems prieinami: nereikalauja sudėtingų įrankių bei prietaisų, didžiulių aikščių. O šiemet į Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus kiemelį sugrįžta atsinaujinę ir praturtėję naujomis rungtimis!

Etnologas Jonas Kavaliauskas edukacinėje popietėje nuotaikingai pristatys tradicinių lietuvių liaudies žaidimų ir pramogų įvairovę, priemones žaidimams žaisti, kartu su vaikais gamins garsinius žaislus. Nuošaly neliks nė vienas edukacijos svečias – savo vikrumą išbandysite individualiose ir komandinėse žaidimų rungtyse, o jos vyks naudojant ne tik specialias priemones žaidimams žaisti, bet ir įvairius senovinius buities daiktus – vežimų ratus ir ienas, lankus, pavalkus.

Neatsitiktinai etnologo siūlomų užsiėmimų metu yra nemažai žaidimų su lazdomis – ji buvo artimas didžiojo žaidimų sumanytojo piemens pagalbininkas ir pagrindinis lietuvių liaudies žaidimų įrankis. Todėl ir muziejaus rengiamos popietės metu bus galima įsitraukti į žaidimus „Rekežio nuvertimas“, „Išstūmimas iš rato“, „Fechtavimas lazdomis“, „Svarstyklės“, „Apsivertimas aplink lazdą“, „Šuolis per lazdą“ ir kitus. Tuo tarpu drąsiausi galės išbandyti klumpių tvirtumą ir patį egzotiškiausią žaidimų įrankį – kojūkus.

Edukacinis užsiėmimas skirtas 5-12 metų vaikams, tačiau puikių emocijų dovanos ir juos atlydėjusiems tėveliams. Dėl riboto dalyvių skaičiaus prašome registruotis iš anksto užpildant anketą: spausti čia.

Kur? Jono Šliūpo muziejaus kieme (Vytauto g. 23A, Palanga).

Kada? Rugpjūčio 24 d. 15 val.

Kaina? 2 Eur.