Tinklai ir ryšiai: kūrybinės panaudotų žvejybos tinklų dirbtuvės su Jolanta Sendaite-Paulauskiene

  • 2023 10 07
  • 13 val.
  • T. Kosciuškos g. 3
  • Renginys
  • Nemokamai

Spalio 7 d., šeštadienį, 13 val., kviečiame šeimas, suaugusius ir paauglius dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse ir iš panaudotų Baltijos jūros žvejybos tinklų pinti, nerti, formuoti ir rišti tinklinius krepšius. Dirbtuvių metu tyrinėsime žvejybos tinklų medžiagiškumą, ant jų nusėdusias gyvenimo ir laiko žymes. Apmąstysime mūsų santykį su kultūra, užterštumu, mus supančiais vandenimis.
Dalyvavimas nemokamas, būtina registracija el. paštu: . Vietų skaičius ribotas.

Kūrybinės dirbtuvės yra tarptautinės tekstilės parodos „Imagine!“ lydimųjų renginių programos dalis.
_______________

Apie kūrybines dirbtuves:

Tinklus žmonės mezgė nuo priešistorinių laikų ir naudojo juos įvairiais tikslais: kaip talpyklas surinktiems žolynams, uogoms, riešutams, sėkloms, šaknims ir kitiems produktams laikyti. Tinklai ne tik praktiškai naudingi, bet savyje talpina ilgą istorinę ir kultūrinę reikšmę.

Baltijos jūra yra ne tik viena jauniausių planetoje, bet ir viena iš labiausiai užterštų jūrų pasaulyje. Dar prieš kelis dešimtmečius žvejybos tinklai daugiausia buvo gaminami iš natūralių, greitai suyrančių, pluoštų tokių, kaip lino, kanapės ir medvilnės. Vėliau tinklai pradėti gaminti iš plastiko, tvirto ir atsparaus, jūroje išliekančio šimtmečiais. Nuskendę tinklai „vaiduokliai“ tampa mirtinais spąstais ir toliau daugelį metų gaudo jūroje gyvenančius gyvūnus ir augalus, naikina biologinę įvairovę. Siekiant spręsti šią problemą, įvairios organizacijos jungiasi ir vykdo tinklų valymo projektus bei taip prisideda prie realių pokyčių.

Kūrybines dirbtuves ves menininkė Jolanta Sendaitė-Paulauskienė.
Kūrybinės dirbtuvės skirtos suaugusiems, paaugliams ir šeimoms.
Kada? Spalio 7 d. (šeštadienį), 13 val.
Kur? Istorijų namuose, T. Kosciuškos g. 3
Kiek? Nemokamai! Reikalinga registracija el. paštu: