Pokalbis su fotografu Luku Mykolaičiu

  • 09 08
  • 18 val. 30 min.
  • T. Kosciuškos g. 3
  • Renginys
  • Nemokamai

Rugsėjo 8 d., 18:30 val., kviečiame į pokalbį su fotografu Luku Mykolaičiu ir Matu Šiupšinsku apie parodą „Lėta kryptis“.

Istorijų namuose pristatoma menininko, tyrėjo Luko Mykolaičio fotografijų paroda „Lėta kryptis“ – tai tarsi šiuolaikinis atsakas į prieš šimtmetį fotografo Antano Ingelevičiaus suformuluotus erdvinius klausimus, taip pat užgimusius Kaune.

L. Mykolaitis daugiausiai tyrinėja miestą, santykį tarp istorinės ir asmeninės erdvės, bei naudodamas įvairias dokumentacijos technikas permąsto atminties, istorinio palikimo, informacijos kaupimo ir perdavimo sąvokas, kuria asmenines archyvinės medžiagos kolekcijas, taip pat priklauso Kaune įsikūrusiam menininkų(-ių) kolektyvui „Paveldo institutas“.

Nuo 2015 metų plėtojamoje Kauno miesto erdvių studijoje L. Mykolaitis fiksuoja neapčiuopamai laiku slenkančių objektų bei nuolat kintančių miesto paviršių choreografiją. „Formos, medžiagos ir objektai mieste yra suverenūs ir aktyvūs: susikūrę sau palankią terpę jie, kaip cheminiai elementai, jungiasi į tarpusavio sąveikos tinklus ir transformuojasi į urbanistines struktūras, projektuoja galimus potencialus, taip audžiant organišką, plastišką ir nehierarchišką miesto audinio sluoksnį“, – pasakoja autorius.

Dalis L. Mykolaičio tyrimo, dabar pristatoma parodos formatu, – tai autoriaus bandymas rasti strategiją, leidžiančią suprasti bei fenomenologizuoti erdvę, pasitelkiant kone rituališkai pasikartojantį, situacionistų (situacionizmo meno krypties atostovų) praėjusio amžiaus viduryje šlovintą automatišką judėjimą mieste, visuomet objektyviai paliekant šansą paklaidai ir atsitiktinumui.

Luko Mykolaičio paroda „Lėta kryptis“ yra šiuo metu Istorijų namuose veikiančios parodos „Antanas Ingelevičius: kūrėjas ir miestas“ lydimasis renginys, o kartu ir jos papildinys, atspindintis kūrėjo santykį su miestu.

Paroda veiks iki rugsėjo 25 d.