„Plonos gijos. Margi raštai“. Kūrybinės juostų pynimo dirbtuvės su dizainere Rūta Mitigailaite

  • 2023 10 15
  • 13 val.
  • T. Kosciuškos g. 3, Vilnius
  • Renginys
  • Nemokamai

Istorijų namai spalio 15 d. (sekmadienį) 13 val. kviečia į kūrybines dirbtuves „Plonos gijos. Margi raštai“. Čia susipažinsite su Lietuvoje kuriamų juostų istorija ir praktiškai išbandysite juostų pynimą. Šio tradicinio amato tęstinumo svarbą ir patį kūrybinį procesą pristatys dizainerė Rūta Mitigailaitė.

Dalyvavimas nemokamas, bet būtina registracija el. paštu . Vietų skaičius ribotas.

Kūrybinės dirbtuvės yra tarptautinės tekstilės parodos „Imagine!“ lydimųjų renginių programos dalis.

_______________

Apie kūrybines dirbtuves:

Vienos seniausių juostų, kurtų Lietuvoje, yra išlikusios iš XVIII amžiaus. Jos ne tik atlikdavo aprangos susiautimo ar puošybos funkcijas, lengvino buities darbus keisdamos įprastas virves, bet ir kūrė meninę, estetinę vertę, simboliškai lydėjo žmogų nuo gimimo iki mirties. Ryškiaspalvės, raštuotos, iš rankomis verptų lino, vilnos ar kanapių pluošto siūlų austos, pintos, suktos, nertos ar megztos juostos vainikuodavo svarbiausius žmogaus gyvenimo etapus ir juos įprasminančias ceremonijas: gimimą, krikštą, tuoktuves, šeimos šventes ir laidotuves.

Juostų pynimo kūrybinės dirbtuvės – prisilietimas prie senųjų amatų. Anksčiau kasdienybėje plačiai naudotos ir vertintos juostos šiuolaikiniam žmogui dažniausiai asocijuojasi su muziejiniais eksponatais, primenančiais apie šalies istoriją, kultūrą ir tradicijas. Kūrybinių dirbtuvių dalyviai sužinos apie vieną seniausių Lietuvoje tekstilės gamybos būdų, juostų simboliką ir pažins autentišką, rankomis, be papildomos įrangos atliekamą juostų pynimo procesą.

Kada? Spalio 15 d., sekmadienį, 13 val.

Kur? Istorijų namuose (T. Kosciuškos g. 3, Vilnius).

Kiek? Nemokamai! Reikalinga registracija el. paštu