Muzika Vilniui: Agata Zubel

Tarptautinis įvietintos muzikos festivalis „Muzika erdvėje” pristato. „Vilnius 700” programos dalis

𝗠𝗨𝗭𝗜𝗞𝗔 𝗩𝗜𝗟𝗡𝗜𝗨𝗜
Pasaulio kompozitorių kūriniai sostinės erdvėms
AGATA ZUBEL | Lenkija

Anot lenkų kompozitorės ir vokalistės Agatos Zubel, Vilnius – ryškų identitetą turintis miestas, kuriame atsiskleidžia ir išsaugota istorija, ir moderni dabartis. Siekdama šią jungtį pabrėžti, kompozitorė sukūrė performatyvų kūrinį fleitai ir kanklėms „CONNECT 2”. Skirtingos muzikinės dalys skambės skirtingose Vilniaus erdvėse vienu metu – Gedimino pilies bokšte ir „K29” verslo centre. Klausytojai galės aplankyti abi šias vietas savo pasirinktu laiku, o garsinius potyrius papildys pažintinės ekskursijos.

Nutiesdama muzikinį tiltą tarp ryškiausio sostinės simbolio ir regione vieno moderniausių verslo centrų, kompozitorė intrigą sustiprina pasirinkusi netradicinį kūrinio formatą: vos į kelias reikšmingas muzikines minutes sutalpinama šimtmečių istorija ar daugiabriauniai šiandienos kontekstai, o intymus santykis su kompozicija kuriamas fleitai skambant vos vienam klausytojui kylant liftu ar mažam būreliui klausantis prisiminimus pasakojančių kanklių garsų bokšte.

Atlieka: „LENsemble Vilnius“ (vad. Vykintas Baltakas). Fleita – Kristupas Gikas, Vytenis Gurstis, Lina Baublytė ir Raimonda Virvytienė. Kanklės – Aistė Bružaitė, Aušrinė Ulinskaitė, Jolita Matkienė ir Ūla Paliokaitė.

Dėmesio: įsigijus bilietą būtina atskirtai užsiregistruoti į performansus abiejose erdvėse, pasirenkant konkretų laiką, bilietų pardavimo puslapyje nurodytoje nuorodoje: spausti čia.

Kur? Gedimino pilies bokšte (Arsenalo g. 5, Vilnius) bei „K29” verslo centre (Konstitucijos pr. 29, Konstitucijos pr. Vilnius).

Kada? Birželio 17 d. nuo 11 iki 22 val.

Daugiau informacijos ir bilietai: spausti čia.

Daugiau apie renginių ciklą „Muzika Vilniui“: spausti čia.

Kiti Vilniaus 700-ajam gimtadieniui skirti renginiai: spausti čia.