Kūrybinės dirbtuvės „Savi namai“ pagal Rasos Jančiauskaitės knygą „Namai“

Kurdama knygą „Namai“ menininkė Rasa Jančiauskaitė naudojo mišrią spausdinimo techniką. Sukūrė gausybę detalių, iš kurių konstravo istorijos personažus. Dirbdama pastebėjo, kad tas detales būtų galima sujungti dar daugeliu skirtingų būdų ir sukurti gausybę kitų nepakartojamų personažų. Taip kilo noras pasidalyti šiuo atradimo džiaugsmu su kitais ir įprasminti galimas personažų variacijas dirbtuvėse.

Dailininkė kviečia kartu skaityti knygą, įsijausti į personažų istorijas ir charakterius, pasvarstyti, kas yra savas kelias ir tikrieji namai, o tada pratęsti kūrybinį procesą. Svarbu sukurti kuo įdomesnių, netikėtų ir nenuspėjamų personažų! Knygos „Namai“ pasakojime svarbus savojo kelio motyvas, tad ir dirbtuvės kviečia apmąstyti kiek daug galimybių mes turime.

Kur? Kazio Varnelio namuose-muziejuje (Didžioji g. 26, Vilnius).

Kada? Rugsėjo 16 d. 12 val.

Dirbtuvės nemokamos! Būtina registracija: tel. (8 5) 279 1644, el. paštu

Edukacija skirta 8–16 metų vaikams ir jaunimui, kviečiamos dalyvauti šeimos.

Trukmė: 60 min.

Kūrybines dirbtuves rengia Kazio Varnelio namai-muziejus.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

2023 m. Rasos Jančiauskaitės knyga „Namai“ įvertinta Knygos meno konkurso diplomu gražiausių knygų vaikams kategorijoje Lietuvoje.

2023 m. knyga „Namai“ nominuota Geriausios paveikslėlių knygos vaikams kategorijoje Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos IBBY Lietuvos skyriuje.

2021 m. knyga „Namai“ įvertinta tarptautinės Bolonijos vaikų knygų mugės iliustruotojų parodos diplomu.

2020 m. knygos „Namai“ projektas buvo atrinktas į tarptautinę „Picturebook Makers / dPICTUS“ nepublikuotų paveikslėlių knygų parodą.