Kelionė į interaktyvios knygos „Dra ta ta: Stasio Ušinsko marionečių pokalbis su lėlininku Rimantu Driežiu!“ pasaulį su menininke Sigute Chlebinskaite

Kazio Varnelio namai-muziejus jaunuosius lankytojus kviečia į edukacijas gražiausių lietuviškų, čekiškų ir ukrainietiškų knygų parodoje „Tiražinės knygos menas“. Edukacijose gali kartu dalyvauti ir dalytis kūrybiniais patyrimais visa šeima. Susipažinsite su knygų dizaineriais, iliustratoriais ir knygrišiais, išbandysite įvairius knygos kūrimo būdus: koliažą, lankstymą, piešimą, atspaudų kūrimą ir kitus.

Kviečiame pažinti Stasio Ušinsko (1905–1974) talentą ir jo sukurtas marionetes. Sužinosite, kada jos buvo patentuotos, kur saugomos, kodėl jomis rūpinasi net UNESCO. Naudodamiesi QR kodo skaitytuvu, išvysite kaip atgyja dailininko sukurtos marionetės. Kursite asmenines improvizacijas pagal Stasio Ušinsko sukurtus personažus, išsiaiškinsite knygos pavadinimo ištakas.

Knygos „Dra ta ta. Stasio Ušinsko marionečių pokalbis su lėlininku Rimantu Driežiu“ meno vadovė Agnė Dautartaitė-Krutulė, ją sudarė ir rengė gausi autorių bei specialistų komanda iš Vilniaus dailės akademijos, Vilniaus teatro „Lėlė“, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus, VšĮ „Knygų šalis“. Leidėjas – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Unikali knyga, šiuo metu eksponuojama Kazio Varnelio namuose-muziejuje, tapo 2022 m. Knygos meno konkurso bei Gražiausių Baltijos šalių knygų rinkimų laureate, yra pristatyta IBBY Lietuvoje apdovanojimams.

Plačiau apie Stasį Ušinską: spausti čia.

Plačiau apie knygą: spausti čia.

Edukacija skirta 8–16 metų vaikams ir jaunimui, kviečiamos dalyvauti šeimos.

Kada? Balandžio 22 d. 12 val.

Kur? Kazio Varnelio namuose-muziejuje (Didžioji g. 26, Vilnius). Kūrybines dirbtuves rengia Kazio Varnelio namai-muziejus, VšĮ „Knygų šalis“.

Dalyvavimas nemokamas! Būtina registracija tel. (8 5) 279 1644 ar el. paštu

Trukmė: 60 min.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Daugiau informacijos ir kiti projekto renginiai: spausti čia.