Jono Šliūpo muziejaus susitikimai. Tapytojas Edvardas Malinauskas ir juvelyrė Neringa Poškutė-Jukumienė

  • 2022 11 24
  • 17.30-18.30 val.
  • Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka
  • Vytauto g. 61, Palanga
  • Renginys
  • Nemokamai

Tęsdamas susitikimų su kūrėjais ciklą Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus ketvirtadienį, lapkričio 24 d. 17.30 val. kviečia į Palangos miesto savivaldybės viešąją biblioteką, kur miesto gyventojų ir svečių lauks susitikimas su tapytoju, vienu žymiausių Lietuvos marinistų Edvardu Malinausku. Tapytojo pokalbininkė susitikime – šiuolaikinio meno atstovė, juvelyrė, Klaipėdos dailininkų sąjungos pirmininkė Neringa Poškutė-Jukumienė. O renginio svečių laukia nuoširdus, tačiau intriguojantis skirtingų kartų menininkų susitikimas ir pamąstymai apie kūrėjo kismą, ištikimybę ir stereotipus.

Nors skirtingais kūrybinio kelio etapais tapytojas reiškėsi ir kaip įdomus portretistas, yra kūręs ir istorine tematika, jūriniai peizažai E. Malinauskui Lietuvos dailėje suteikė ypatingą statusą. Daugiau nei šešis dešimtmečius Klaipėdoje gyvenantis E. Malinauskas yra daugelio tarptautinių ir nacionalinių parodų dalyvis, jo darbai puošia muziejų ir privačias kolekcijas, 2006 m. jam suteiktas Klaipėdos kultūros magistro vardas.

Juvelyrės, taip pat Klaipėdoje kuriančios Neringos Poškutės-Jukumienės kūrybos laukas aprėpia šiuolaikinę juvelyriką, emalio ir metalo meną, mažąją plastiką, formą, instaliacijas. Reflektuodama dabarties temas menininkė nevengia provokatyvumo, o savo kūriniais siekia permąstyti juvelyrikos paskirtį: „Savo kūryba siekiu atskleisti ne juvelyrikos, kaip materialios vertės vaizdo, išraišką, bet kitą šios nišinės vaizduojamojo meno srities šiuolaikinę kokybę“, – prieš keletą metų pristatydama savo parodą „In Gold We Trust“ yra sakiusi N. Poškutė-Jukumienė.

Dėl riboto vietų skaičiaus į renginį prašome registruotis el. paštu arba tel. 8 698 16053.

Nuotrauka Gedimino Pilaičio (lrytas.lt).