Joninės Palangoje – skambant tarpukario pučiamųjų melodijoms

  • 2023 06 23
  • 18.30 val.
  • Palangos Birutės parko rotonda
  • Vytauto g. 15, Palanga
  • Renginys
  • Nemokamai

Palangos Jono Šliūpo muziejus tęsia tradiciją minėti pirmojo miesto burmistro vardines ir kartu su „Palangos orkestru“ kviečia birželio 23 d. vakarą praleisti skambant tarpukario melodijoms. Palangos Birutės parko rotondoje 18.30 val. vyksiančiame renginyje „Orkestro vasara: Joninių gegužinė burmistro Jono Šliūpo stiliumi“ vasarotojai kviečiami įsikurti jaukiam piknikui, o apie ypatingas vasarvidžio šventimo tradicijas pasakos vakaro viešnios – etnologė, tradicijų žinovė Gražina Kadžytė ir renginio vedėja, režisierė Aušra Latonienė.

Kasmet į grafų Tiškevičių įkurtą parką sugrįžtantis „Palangos orkestras“ tęsia jau antrą šimtmetį gyvuojančią orkestrinės muzikos koncertų tradiciją, o pučiamųjų muzika ir šiandien išlieka romantiškų vakarų kurorte dalimi. Tačiau Joninių vakarą nuskambėsiantis koncertas – ypatingas, dedikuotas tarpukario Palangai, kuomet čia vasaras leisdavo ir poilsio kultūros madas diktuodavo visos Lietuvos elitas.

Organizatoriai kviečia mintimis grįžti į tarpukario šventes, kur, skambant nostalgiškiems valsams ir fokstrotams drąsiausi galės pakartoti šokio žingsnelius, o praėjusio šimtmečio nuotaiką kurti siūloma pasipuošus to laikmečio skrybėlaitėmis ir kitais aksesuarais.

Renginio orgnizatoriai – Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus ir VšĮ „Palangos orkestras“.

Kada? Birželio 23 d. 18.30 val.

Kur? Palangos Birutės parko rotondoje (Vytauto g. 15, Palanga).

Renginys nemokamas!