Istorijų festivalis „Mano migracijos istorija“

Registruotis

„Mano migracijos istorija“ yra pirmą kartą Lietuvos nacionaliniame muziejuje organizuojamas renginys, skirtas gilesniam migracinių patirčių suvokimui. Už savo tėvynės ribų žmonės atsiduria dėl įvairiausių priežasčių, tačiau juos jungia panašūs išgyvenimai.

Kiekvienas iš mūsų yra patyręs išvykimo į svetimą aplinką jausmą. Kada tai mums yra tiesiog kelionė ar kraustymasis, o kada tai tampa migracija?  Su kokiais iššūkiais susiduriama? Kas leidžia išlaikyti ryšį su gimtuoju kraštu? Ar svetima aplinka padeda suprasti, kuo skiriamės nuo kitų? O gal visi esame panašūs?

Atsakymus į šiuos klausimus lapkričio 27 d. padės surasti profesionali istorijų pasakotoja iš Nyderlandų Milda Varnauskaitė.

Renginyje „Mano migracijos istorija“ išgirsite dešimt įdomiausių asmeninių pasakojimų ir diskutuosime apie lietuvių ir nelietuvių panašumus ir skirtumus, svetingumą ir stereotipus.

Programa:

I dalis

I DALIES TRANSLIACIJOS NUORODA

REGISTRACIJA DALYVAVIMUI GYVOJE DISKUSIJOJE PER ZOOM

12:00 – 13:00 Keturios migracijos istorijos

Dalyvauja: Vaidas Matulaitis (Estija), Irma Petraitytė-Lukšienė (Vokietija), Rimvydas Baltaduonis (JAV), Rūta Jonuševičiūtė (Danija)

13.00 – 13.10 Muzikinis JAV lietuvio trimitininko Dovo Lietuvninko intarpas

13:10 – 14:00 Pertrauka

II dalis

II DALIES TRANSLIACIJOS NUORODA

Norintys dalyvauti gyvai kviečiami atvykti į Istorijų namus, T. Kosciuškos g. 3

14:00 – 15:00 Diskusija „Šiapus ir anapus sienos. Lietuvių ir užsieniečių skirtumai bei panašumai“

Dalvyvauja: Tomasz Blaszczak (Lenkija), Carmen Caro Dugo (Ispanija), Eskedar Maštavičienė (Etiopija), Ramūnas Kondratas (JAV)

Abi renginio dalis veda Milda Varnauskaitė (Nyderlandai).

Renginį remia Lietuvos kultūros taryba ir programa „Globali Lietuva“.