Holodomoro minėjimas Signatarų namuose

  • 2022 11 26
  • 16.45 val.
  • Pilies g. 26, Vilnius
  • Renginys
  • Nemokamai

Lapkričio 26 d. 16.45 val. Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinio Signatarų namų kiemelyje (Pilies g. 26, Vilnius) kviečiame uždegti žvakutes žuvusiems per Holodomorą. Juk tai, ką patiriame šiandien, nėra pirmas Rusijos įvykdytas genocido nusikaltimas prieš Ukrainą.

1932–1933 metais tuometinis totalitarinis komunistinis režimas dirbtinai sukėlė badą, nusinešusį milijonų ukrainiečių gyvybes. Tie, kuriems pavyko išgyventi Holodomorą, buvo suluošinti. Tie siaubai paliko gilią žaizdą, kuri skauda iki šiol.

Rusija neslepia savo tikslo genocidu sunaikinti ukrainiečių tautą, tapatybę, kultūrą ir kalbą. Dėl šios priežasties okupantai žudo ir deportuoja ukrainiečius, griauna miestus, degina ukrainietiškas knygas.

Totalitariniam Stalino režimui pavyko nuslėpti savo nusikaltimą pasitelkus propagandą, represijas ir tylą. Tą patį bando daryti ir šiandieninė Rusija. Be to, ji nori priversti badauti ir kitus maisto stokojančius kraštus, sąmoningai provokuodama pasaulinę maisto krizę.

Anksčiau bijojome net užsiminti apie patirtus žiaurumus. Tačiau šiandien Ukraina ir pasaulis pasikeitė. Mes nesitrauksime gindami savo nepriklausomybę. Mes neleisime tylėti. Šiandien esame kitokie, nes prisimename savo praeitį ir mokomės iš istorijos pamokų.

Kviečiame visus prisijungti prie akcijos. Blogis turi būti nubaustas, kad neatgimtų.