Diskusija „Aplinkosauginio elgesio taktikos ir iššūkiai“

  • 06 15
  • 19 val.
  • Lukiškių kalėjimas 2.0
  • Lukiškių skg. 6, Vilnius
  • Nemokamai

Kviečiame į atvirą diskusiją apie aplinkosaugą, kurioje kalbėsimės apie mažus kasdienius žingsnius ir radikalius pokyčius, galinčius sumažinti poveikį aplinkai, apie elgesio ir mąstymo pokyčius, galinčius padėti visuomenei spręsti ekologinės krizės iššūkius, apie tvaresnius verslus ir jų įtaką žalesnei iš šveresnei ateičiai, apie švietimo ir kultūros iniciatyvas, prisidedančias prie aplinkosauginio elgesio palaikymo. Kviečiame klausytojas ir klausytojus pasidalinti ir savo iniciatyvomis!

Dalyviai:

Jurgita Puodžiūnienė jau beveik penkerius metus vadovauja „Green Genius“ vystomų saulės elektrinių ir nutolusių parkų statyboms Lietuvoje, Lenkijoje, Ispanijoje, Italijoje ir Rumunijoje. Jos komandoje beveik vieni vyrai – inžinieriai, programuotojai, statybų vadovai ir projektų vadovai. Jurgitos, kaip ir „Green Genius“, tikslas yra kovoti su klimato kaita ir užtikrinti Lietuvos bei Europos energetinę nepriklausomybę.

Dr. Jekaterina Lavrinec (Vilnius TECH / Miesto žaidimų ir tyrimų laboratorija „Laimikis.lt“) – miesto tyrėja, viena iš radijo laidos „Žmogus ir miestas“ (Homo cultus) autorių. Jos taikomųjų tyrimų objektas – miesto erdvių vartotojų patyrimas, fizinis ir emocinis ryšys tarp miesto aplinkos ir žmogaus.

Dr. Giedrei Godienei aplinkosauga yra ne vien taršos mažinimo, energijos taupymo klausimas, bet ir ryšys su vieta, kurioje gyvename, žinios ir pagarba gamtos tvarkai ir leidimas jai būti. Taip pat kompleksinio, visuminio požiūrio į vietas ir teritorijas skatinimas – Europos kraštovaizdžio konvencijos įgyvendinimas, tarpdiscipliniškumo plėtotė. Mokslininkė yra įsitraukusi į biologinės įvairovės palaikymą ir gausinimą skatinantį projektą Pilaitėje, prisideda prie Vilniaus universiteto tapimo žaliuoju universitetu. Naujausia Giedrės patirtis ir istorijos susijusios su Lazdynų rajono senųjų ąžuolų išsaugojimu ir lazdyniečių istorijomis apie gamtą, Nacionaliniu miškų susitarimu.

Kada? 2022 m. birželio 15 d. 19 val.

Kur? Lukiškių kalėjimas 2.0, Lukiškių skg. 6, Vilnius

Kas dar? Įėjimas į visus renginius nemokamas, registracija nereikalinga