Interaktyvi orientacinė ekskursija „Pasivaikščiojimai Šliūpo Palangoje“

Prabėgo kone šimtmetis nuo to laiko, kai Palanga tapo oficialiu pirmos klasės kurortu ir pradėjo diktuoti lietuviškąsias poilsio madas. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia sugrįžti į tarpukarį – laikotarpį, kuomet pokyčius išgyvenantis miestelis dar tik ieškojo savo veido. Kokia Palanga norėjo būti, o kokia tapo? Kaip keitėsi jos kraštovaizdis, architektūra ir kultūrinis audinys? Ką įgijo, o ką prarado tapusi prestižiniu Lietuvos kurortu? Ir ar visos tarpukario Palangos istorijos tokios romantiškos, kokios mums rodosi šiandien?

Prisiminti pamirštus ir atrasti naujus šio laikotarpio pasakojimus muziejus kviečia naujoje interaktyvioje orientacinėje ekskursijoje „Pasivaikščiojimai Šliūpo Palangoje“. Ekskursijos maršrutu, besidriekiančiu Palangos gatvėmis ir parkais, vaikštinėtojai keliaus pasitelkę mobiliąją programėlę, kurioje – įgarsinti pasakojimai, papildyti autentiškomis nuotraukomis, dokumentais ir retu, neseniai Lietuvą pasiekusiu vaizdo įrašu. Jie patirs ir orientacinio žaidimo netikėtumą – ekskursijos metu bus atskleidžiama tik artimiausia jos stotelė, o visą numatytą maršrutą keliautojai įveiks pasitelkę GPS vedlį. Nuo kitų įgarsintų pažintinių gidų ši muziejaus ekskursija skiriasi didesniu interaktyvumu – kiekvienoje stotelėje kviesime priimti mūsų iššūkį ir atsakyti į klausimus, kurie suteiks azarto varžantis su kartu keliaujančias bičiuliais, o mūsų atrinktas istorijas leis patirti kiek kitaip.

Ekskursijos trukmė – 1,5 val., o maršrutas patogia miesto danga driekiasi 3,8 km. Programėlės turiniui įdiegti reikia 127 MB laisvos vietos telefone. Ekskursiją įsigyti galite atvykę į Jono Šliūpo muziejų, o maršruto stoteles įveikti savarankiškai, pasirinkę patogų laiką, tempą ir atokvėpio stoteles. Išsamiau teirautis galite el. paštu arba tel. +370 698 16053.

Ekskursijos kūrimą finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Programėlės naudojimo instrukciją galite parsisiųsti: spausti čia

Projekto koordinatorė – Ieva Žiubrienė
Kompozitorius – Kristijonas Lučinskas
Iliustratorė – Urtė Kraniauskaitė
Ekskursijos balsas – Karolis Makauskas