Poperingės miesto (dab. Belgija) plomba audeklui ženklinti
Apie eksponatą
Audeklai iki XVIII a. vidurio, kol nebuvo pramoninės gamybos, buvo prabangos prekė. Jų gamybos centrai Europoje XIII–XV a. buvo Flandrija, Prancūzija, šiaurės Italija. Vėliau savo audiniais išgarsėjo Anglija. Šiuose regionuose pagamintais audeklais buvo aprūpinama visa Europa. Audeklų dirbtuves turėjo ir kitos valstybės, bet jų kokybė buvo gerokai žemesnė, tad jie daugiausia buvo skirti vidiniam naudojimui ir kaimyninėms šalims.
Poperingė buvo vienas iš Flandrijos miestų, XIII–XV a. garsėjusių savo audeklų gamyba. Čia gaminti audeklai buvo paprastesni ir pigesni nei gaminti didžiuosiuose Flandrijos miestuose, dėl to jie buvo populiarūs Rytų Europos regione. Juos platino Hanzos sąjungai priklausę miestai. 1436 m. miestui visiškai sudegus, audeklų gamyba sunyko.
Plomba, kurioje matome Poperingės miesto herbą – ranką, laikančią vyskupo lazdą, buvo uždedama ant audeklo rietimo – taip buvo parodoma audeklo kilmė. Iš plombos dydžio yra galima spręsti, koks tai audinys. Ant plonų ir brangių audinių (pvz., šilko, aksomo, atlaso) buvo dedamos mažos plombos, nes buvo norima kiek galima mažiau juos sugadinti. Ant storų (pvz., vilnonių) audinių buvo dedamos didesnės.