Vyrų choro „Ąžuolų klubas“ koncertas

Lapkričio 24 d. 12.00 val. Lietuvos nacionalinio muziejaus salėje (Arsenalo g. 3) vyks „Ąžuolų klubo“ vyrų choro (meno vadovas ir dirigentas prof. Povilas Gylys) koncertas ir pirmosios kompaktinės plokštelės pristatymas.

„Ąžuoliuko“ vaikų ir jaunuolių chore dainavę, dabar jau solidaus amžiaus, „Ąžuolų klubo“ vyrai tęsia maestro Hermano Perelšteino chorinio dainavimo tradiciją, palaiko ir puoselėja chorinio dainavimo judėjimą Lietuvoje. Ši kompaktinė plokštelė – lyg dovana H. Perelšteino įkurtam chorui „Ąžuoliukas“ jo 60-ojo jubiliejaus proga, o plokštelės pristatymo koncertas yra vienas iš jubiliejinių „Ąžuoliuko“ metų renginių.

Septyniolika kūrinių kompaktinėje plokštelėje yra tik nedidelė, bet labai charakteringa choro repertuaro dalis. Joje lietuvių kompozitorių klasikų, viduriniosios kartos ir šiuolaikinių lietuvių autorių kūriniai, taip pat pasaulinio vyrų balsams skirto chorinių kūrinių lobyno šedevrai.

Plokštelėje yra ir dviejų „Ąžuoliuko“ auklėtinių kūriniai: Vaclovo Augustino „Tėvyne mūsų“ ir „Ąžuoliuko“ auklėtinio ir dabartinio choro vadovo bei dirigento Vytauto Miškinio „Peccantem me quatidie“.

Be plokštelėje įrašytų kūrinių, koncerte skambės Ch. Gounod mišių C-dur dalys „Kyrie“ ir „Agnus Dei“ bei B. Britteno baladė, kurią „Ąžuolų klubo“ vyrų choras viešai atliks pirmą kartą.

Koncerto programa

Juozas NAUJALIS. O beate Casimire
Modestas JANKŪNAS. O salutaris Hostia
Vaclovas AUGUSTINAS. Tėvyne mūsų (žodžiai Vlado BRAZIŪNO)
Nijolė SINKEVIČIŪTĖ. Išsprok, išsprok, ąžuolėli (lietuvių liaudies žodžiai)
Juozas NAUJALIS. Ant kalno karklai siūbavo (lietuvių liaudies žodžiai)
Benjaminas GORBULSKIS. Išdykėliai
Mikhail IPPOLITOV-IVANOV. Palaimink mano sielą, Viešpatie (Blagoslovi, duše moya, Gospoda, iš Liturgijos op. 37)
Charles GOUNOD. Kyrie, Agnus Dei (iš mišių C-dur)
Benjamin BRITTEN. The Ballad of Little Musgrave and Lady Barnard
Gioachino ROSSINI. La calunnia (iš operos ,,Sevilijos kirpėjas“, žodžiai Cesaro STERBINI)

lapkričio 24, 2019 | Senasis arsenalas, muziejaus salė, Arsenalo g. 3


Kitos naujienos

Home buttonAtgal