Virtualus turas po parodą „Pažadinti: Gedimino kalne rastų sukilėlių istorija“
Lietuvos nacionalinis muziejus pristato virtualų turą po tarptautinio dėmesio sulaukusią parodą „Pažadinti: Gedimino kalne rastų sukilėlių istorija“. Paroda, pasakojanti apie 1863–1864 m. sukilimą ir jo dalyvius, naujame muziejaus padalinyje veikė metus. Ir nors pateko į karantino spąstus, vis tiek sugebėjo pritraukti daugiau nei 10 tūkst. lankytojų, o dėl autentiškos erdvės sulaukė kino kūrėjų susidomėjimo – areštinę savo filmavimo aikštele pasirinko ir „Netflix“, ir pripažinti Lietuvos režisieriai.
Virtualioje parodoje lankytojas pats renkasi, kokiu keliu eiti ir į kurią kamerą užeiti. Kamerose ar pakeliui į jas esantys interaktyvūs taškai su vaizdine, tekstine, garsine informacija pasakoja apie svarbiausius parodos eksponatus ir padeda atkurti asmenines 1863–1864 m. sukilėlių istorijas.
Didelę dalį neeilinėje aplinkoje eksponuotos parodos eksponatų sudaro archeologinių tyrimų medžiaga, sukilimą iliustruojantys dokumentai, fotografijos bei asmeniniai sukilimo dalyvių daiktai, tarp kurių – vestuvinis Zigmanto Sierakausko žiedas ir unikalus vieno iš sukilėlių – Eduardo Čaplinskio – kalkėse išlikęs veido atspaudas. Virtualios parodos dalimi tapo ir du filmai, kuriuos lankytojai galėjo matyti parodoje.
vasario 2, 2021
Kitos naujienos
-
Suvenyrų parduotuvė jau veikia
kovo 3, 2021 | Naujasis arsenalas, Arsenalo g. 1
-
Minime Šv. Kazimiero dieną
kovo 4, 2021
-
Gedimino kalno ilgalaikio tvarkymo darbai prasidės rugsėjį
vasario 26, 2021
-
Kovo 11-osios piešinių konkursas patikrins moksleivių kompiuterinius įgūdžius
Vinco Kudirkos muziejus, Kudirkos Naumiestis
-
Muziejus parodas atidaro virtualiai: ką naujo lankytojai galės pamatyti muziejams atvėrus duris?
vasario 24, 2021 - kovo 31, 2021
-
Nuomos konkurso skelbimas dėl negyvenamųjų patalpų, esančių T. Kosciuškos g. 3, 2-ajame korpuse, Vilniuje
T. Kosciuškos g. 3
