Signatarų namai kviečia dalyvauti istorinių memų konkurse

 
 

Ar vertindami praeitį per šių dienų prizmę galėtume sakyti, jog Jonas Basanavičius buvo žymiausias XIX a. influenceris, o laikraštis „Aušra“ – jo blogas? Jau antrus metus iš eilės ieškoti sąsajų tarp praeities ir šių dienų aktualijų raginantys Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namai skelbia konkursą „Valstybingumo dūzgės“ ir  kviečia jaunimą kurti istorinius memus.

Kaip šiuolaikinis jaunimas mato svarbius Lietuvos istorijos laikotarpius ir asmenybes? Kas išlieka aktualu ir mūsų gyvenamuoju laikotarpiu? Tikimasi, kad šiuolaikiška konkurso forma paskatins domėtis istorijos faktais ir asmenybėmis, prieš daugiau nei šimtą metų atvedusiomis Lietuvą į nepriklausomybę.

Idėjų istoriniams memams dalyviai raginami ieškoti internete, bibliotekose, archyvuose ar istorinėje literatūroje, tačiau renkantis kūrinius, ypač naudojant internete randamus vaizdus, svarbu atkreipti dėmesį, ar kūrinys nėra saugomas Autorių teisių įstatymo. Konkursui pateikti darbai turi būti korektiški, istoriškai teisingi ir atspindėti Tautinio atgimimo (XIX a. pab. – XX a. pr.) bei valstybės atkūrimo 1918 m. vasario 16 d. temą.

Konkursui pateiktus darbus vertins komisija, kurioje, be Signatarų namų atstovų, dalyvauti sutiko istorikai dr. Norbertas Černiauskas, dr. Algis Bitautas ir dr. Mindaugas Nefas, atlikėjas Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

Konkurse dalyvauti kviečiamas jaunimas nuo 12 iki 29 metų, nugalėtojai (po tris nugalėtojus trijose skirtingo amžiaus grupėse) bus apdovanoti prizais. Esant galimybei konkurso dalyviai, artėjant Vasario 16-osios minėjimo iškilmėms, bus pakviesti į Signatarų namus, kur komisijos nariai apdovanos nugalėtojus.

Sukurtų darbų laukiame iki 2021 m. sausio 25 d., o visas konkurso sąlygas galima rasti nuostatuose: spausti čia (nuoroda).

lapkričio 30, 2020 - sausio 25, 2021 | Signatarų namai, Pilies g. 26


Kitos naujienos

Home buttonAtgal