Prevenciniai darbai vakariniame ir pietiniame Gedimino kalno šlaituose


Prevenciniai darbai vakariniame ir pietiniame Gedimino kalno šlaituose

Sausio 12 d. Gedimino kalno pietiniame šlaite, palei gynybinę sieną, ir vakariniame šlaite pradėti darbai, kuriais siekiama stabilizuoti dėl gausių kritulių 2017 m. gruodžio mėn. pab. suaktyvėjusius deformacinius procesus. Juos nedelsiant užfiksuoti ir imtis prevencinių priemonių leido nuolatos vykdoma fizinė vizualinė apžiūra ir veikianti šlaitų poslinkių bei statinių posvyrių stabilumo stebėjimo sistema. Pietiniame ir vakariniame Gedimino kalno šlaituose stebėsenos sistema fiksavo judėjimus, o apžiūros metu fiksuoti įtrūkimai grunte ir gynybinės sienos nuogrindoje.

Prie pietinio šlaito gynybinės sienos esančioje nuogrindoje fiksuoti iki 35 cm gylio plyšiai, pro kuriuos patenkantis kritulių vanduo kelia grėsmę pietinių šlaitų stabilumui, užtamponuoti sausu smėlio ir cemento mišiniu bei hidroizoliuoti. Plyšiai išsidėstę apie 30 m ilgio pietinio šlaito atkarpoje tarp vakarinio ir pietinio bokštų. Vakarinio šlaito apačioje fiksuotus įtrūkimus stabilizuoti leis drenažo įrengimas ir apsauginiai sluoksniai.

Dvejose pietinio šlaito vietose papildomai įrenginėjamas konstrukcinis tinklas. Tokia pati laikina stabilizavimo priemonė jau yra įrengta šiauriniame šlaite.


Visas su Gedimino kalno tvarkyba susijusias naujienas galima rasti čia.


 

sausio 12, 2018


Kitos naujienos

Home buttonAtgal