Parodoje „Didybės atspindžiai“ – dronu užfiksuoti piliakalniai

Lietuvos nacionalinio muziejaus Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje pristatoma piliakalnių nuotraukų paroda „Didybės atspindžiai“. Nuotraukų autorius – muziejaus archeologas Gytis Grižas, paskutinius kelerius metus intensyviai ieškantis ir atrandantis piliakalnių didybę, įamžindamas juos dronu.

„Parodai atrinkome rečiau lankomus, netikėtu rakursu fotografuotus piliakalnius, papildėme trumpais jų pristatymais ir legendomis. Statiškus vaizdus pagyvina ir įspūdį sustiprina dronu filmuotų piliakalnių medžiaga. Rūkai ir ryto saulės apšviesti piliakalniai sukuria mistinę nuotaiką, taip puikiai tinkančią bastėjos požeminėje patrankų patalpoje“, – sako nuotraukų autorius G. Grižas.

Lietuva pelnytai laikoma piliakalnių kraštu. Šis paveldas – tai neatsiejama lietuvių tapatybės ir paveldo dalis.

Šiandien suskaičiuojama beveik 1000 I tūkstantmetyje prieš Kr. įrengtų ir iki XV amžiaus naudotų piliakalnių.

Lietuvių kalbos žodis piliakalnis turi kelias reikšmes: supiltas kalnas ir pilies kalnas. Tai natūralios, gyvenimui ir gynybai pritaikytos kalvos su dirbtinai pastatintais šlaitais, supiltais gynybiniais pylimais ir iškastais grioviais.

Piliakalniai paplitę visoje Lietuvos teritorijoje, tačiau daugiausia jų esama upių ir ežerų pakrantėse, miškuose ir laukuose. Prieš daugiau nei du tūkstančius metų atsiradę piliakalniai galiausiai tapo medinių pilių vietomis, kurių pėdsakai šiandien slypi po žeme.

Parodą rengė architektė Ieva Cicėnaitė.

Filmuotą medžiagą montavo Arvydas Repšys.

Fotografavo ir filmavo Gytis Grižas.

liepos 3, 2020 | Vilniaus gynybinės sienos bastėja, Bokšto g. 20/18


Kitos naujienos

Home buttonAtgal