Nupūskime istorijos dulkes: muziejus kviečia susipažinti su saugomu lobynu

 
 

Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia dalyvauti savaitgalio ekskursijų cikle. Kiekvieną lapkričio mėnesio šeštadienį – pasikeisdami – du muziejaus padaliniai kvies į valandos trukmės ekskursijas, kuriose bus siekiama sužadinti lankytojų smalsumą pristatydami iš pažiūros nebylius muziejaus eksponatus.

Šių trumpų pasakojimų tikslas – atskleisti visuomenei dar nepažintas istorijas, iš užmaršties ištraukti įdomius įvykius ir pristatyti jų herojus.

Įsigijus muziejaus lankytojo bilietą, ekskursijos – nemokamos. Vietų skaičius ribotas, todėl rekomenduojame užsiregistruoti iš anksto: spausti čia (nuoroda).

Programa

Lapkričio 16 d.

16 val. ekskursija „Nuo strėlių iki sviedinių: kaip atsilaikė Gedimino pilis?“ Gedimino pilies bokšte, Arsenalo g. 5

XIV a. kryžiuočiai Aukštutinė pilį puolė ne vieną kartą, apie tai byloja Gedimino pilies kalno teritorijoje randami tiek strėlių antgaliai, tiek akmeniniai sviediniai. Kryžiuočiams niekada nepavyko užimti pilies, o šiuos radinius šiandien galime pamatyti bokšto muziejuje. Bet ar tai, tik tiek? Kviečiame atvykti į ekskursiją ir sužinoti, kokius išbandymus teko atlaikyti Gedimino pilies bokštui, kad jis išliko toks, koks yra šiandien. Galėsite patys „sudalyvauti“ 1394 m. kryžiuočių antpuolyje, „pasivaikščioti“ po pilių teritoriją įvairiais laikotarpiais bei pasigrožėti vakarėjančio miesto panorama.

16 val. ekskursija „Ką avėtum: batus ar vilko nasrus?“ Vilniaus miesto gynybinės sienos bastėjoje, Bokšto g. 20

„Velnio nagai“ – tai puikybės ženklas ir nuodėmėǃ” – sušuko vienas kunigas XIV amžiuje, pamatęs kiek kitokią nei mums įprastą avalynę avintį žmogų. Vėlyvaisiais viduramžiais vien pažvelgęs į batus jau žinodavai, kaip žemai sutiktajam reikia lenktis. Kas bendra tarp vilko nasrų, karvės snukio ir meškos letenos?

Nepraleiskite galimybės ekskursijos metu išgirsti istorijų apie batų madas ir kaip laikmetis nulėmė, tai, ką avėjome. Ekskursijos dalyviai galės pačiupinėti ir net pasimatuoti pagal tikrus archeologinius radinius atkurtos avalynės rekonstrukcijas naujoje tarptautinėje archeologinės avalynės parodoje „200 batų – 700 metų“.

Lapkričio 23 d.

16 val. ekskursija „Tamsoje su prožektoriumi: archeologinių radinių paslaptys“ Lietuvos nacionalinio muziejaus Senajame arsenale, Arsenalo g. 3

Lapkritis… tamsu, baisu, gal pasišvieskime žibintuvėliu? Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia į tamsią ekskursiją archeologijos ekspozicijoje.

Pasišvietę žibintuvėliu keliausime per ekspozicijos salę ir bandysime iš naujo atrasti archeologinius radinius. Žibintuvėlių šviesoje jie atgims kitokia forma ir kitokiomis istorijomis.

Su žibintuvėliais Jus pasitiks archeologė Šarūnė. Vietų ir žibintuvėlių skaičius ribotas, bet labai Jūsų laukiame.

16 val. ekskursija „Istorija iš kitos perspektyvos. Vasario 16-osios signatarų žmonos“ Signatarų namuose, Pilies g. 26

Šįkart kviečiame į ekskursiją skirtą, susipažinti su 1918 m. Vasario 16 –osios signatarų žmonomis ir jų veikla. Vienos jų buvo aktyvios ir veiklios visuomenės veikėjos, dirbusios greta savo vyrų. Kitos visą savo rūpestį skyrė šeimai ir namams, bet visada palaikė vyrų idėjas ir sumanymus lietuvybės darbuose ir atkuriant šalies valstybingumą.

Lapkričio 30 d.

16 val. ekskursija „Esteto biblioteka: K. Varnelio bibliofilinis rinkinys“ Kazio Varnelio namuose-muziejuje, Didžioji g. 26

Kazio Varnelio biblioteka – neatskiriama jo sukurto muziejaus dalis. Tai daugiau nei 9000 leidinių, tarp jų senoji lituanistika, meno albumai, dailėtyriniai veikalai, bibliofiliniai XVIII–XX a. Vakarų Europos leidiniai. Čia rasime išskirtinius egzempliorius, pavyzdžiui, įspūdingą garsiausių Europos karvedžių šarvų albumą „Armamentarium Heroicum“ (1603), kuriame sutiksime Radvilas ir Steponą Batorą. Greta S. Dali iliustruotas Šekspyro „Makbetas“ (1946) ar visame pasaulyje spaudos šedevru pripažįstama Williamo Caxtono „Auksinė legenda“ (1892). Seniausia šios bibliotekos knyga siekia net XV amžių.

16 val. ekskursija „Degantys kūnai: kodėl mirusįjį paversdavom pelenais?“ Lietuvos nacionalinio muziejaus Senajame arsenale, Arsenalo g. 3

Ekskursijoje pasakojama apie vieną ryškiausių baltų laidojimo ir mirusiojo palydėjimo į pomirtinį pasaulį ypatybių – palaikų deginimą. Valandos trukmės ekskursijoje archeologas Gediminas ne tik papasakos apie mirusiųjų deginimo paprotį, parodys kaip atrodo degintiniai kapai, bet ir sieks atsakyti į svarbiausią klausimą, kodėl mūsų protėviai degino mirusiuosius? Ekskursijoje sužinosite, kas vyksta degant žmogaus kūnui ir kokių žinių archeologams bei antropologams apie praeities žmones suteikia smulkūs sudegę, į pelenus paverstų mirusiųjų kaulai.

lapkričio 16, 2019 - lapkričio 30, 2019


Kitos naujienos

Home buttonAtgal