Naujoje knygoje – represuotų Lietuvos ministrų likimai


Naujoje knygoje – represuotų Lietuvos ministrų likimai

Birželio 13 d. Signatarų namuose vyks albumo „Represuoti 1918–1940 m. Lietuvos Respublikos Vyriausybės ministrų kabinetų nariai“ pristatymas.

Albumą apie represuotus šalies ministrus išleido Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC).

Leidinio sudarytoja istorikė Ramunė Driaučiūnaitė teigia, kad tarpukariu per dvidešimt dvejus metus Lietuvoje buvo suformuotas 21 ministrų kabinetas, ministrais yra dirbę 100 politikų.
Kiekvienas iš jų įnešė savo indėlį į Lietuvos valstybės raidos ir visuotinės gerovės kūrimo procesą. Jų stiprybė buvo tikėjimas savo Tėvynės ateitimi ir garbinga jos vieta tarp išsivysčiusių vakarietiškų valstybių. Deja, visus laimėjimus sužlugdė Antrasis pasaulinis karas. Lietuva tuo metu atsidūrė pačiame įvykių centre ir labai greitai prarado viską.
Per sovietų ir nacių okupacijas šešiolika Lietuvos ministrų buvo sušaudyta, trylika mirė kalėjimuose, lageriuose ar tremtyje, o dar šešiolikai pavyko sugrįžti iš represijų vietų.
Pristatyme dalyvaus albumo sudarytoja istorikė Ramunė Driaučiūnaitė, istorikas dr. Algimantas Kasparavičius ir paskutinės Lietuvos Respublikos Vyriausybės vidaus reikalų ministro Kazimiero Skučo dukterėčia Virginija Skučaitė.

Data: Birželio 13 d.
Renginio pradžia: 17 val.
Renginio vieta: Signatarų namų salė, Pilies g. 26, Vilnius.

 

birželio 13, 2019 | Signatarų namai, Pilies g. 26


Kitos naujienos

Home buttonAtgal