Muziejaus edukacijos moksleiviams – jau ir virtualioje erdvėje

 
 

Lietuvos nacionalinio muziejaus edukatoriai keliasi į virtualią erdvę ir kviečia klases, dirbančias nuotoliniu būdu, užsisakyti mūsų siūlomas virtualias edukacijas!

Visų virtualiųjų edukacijų kaina – 1 EUR mokiniui.

Edukacijų trukmė – iki 60 minučių.

Virtualias edukacijas vedame Jūsų virtualioje platformoje (Zoom arba Microsoft Teams).

Naujiena! ISTORIJOS KRYŽKELĖSE SU JONU ŠLIŪPU (1–12 kl.)

Manote, kad naujas istorijos puslapis pats atsiverčia? Jonas Šliūpas Jums paprieštarautų. Jis pats, dėl savo bekompromisių pažiūrų tapęs nepageidaujamas Rusijoje ir Vokietijoje, bet turėjęs galimybę Amerikoje pasirinkti ramybę ir asmeninę laimę, visada rinkosi veiklą ir ištikimybę savo principams. Susipažinę su jo gyvenimo dilemomis ir priimtais sprendimais, galėsite atsidurti Jono Šliūpo vietoje ir sužinoti, kaip Jūsų pasirinkimai pakreiptų Lietuvos istoriją.

Registracija el. p. j.sliupo.sodyba@lnm.lt arba tel. +370 685 35 914

Jau greitai ir kultūros pase!

Naujiena! JONAS ŠLIŪPAS – LIETUVOS PILIETIS UŽ ATLANTO (5–12 kl.)

Ar pakanka vien paso norint vadintis Lietuvos piliečiu? Išvykęs į Ameriką ir ten įgijęs gydytojo profesiją, Jonas Šliūpas nesitenkino vien komfortišku asmeniniu gyvenimu. Gavęs amerikietišką pasą tuo metu, kai Lietuva dar tik svajojo apie Nepriklausomybę, jis širdimi ir darbais buvo Nepriklausomos Lietuvos pilietis, aktyviai įsitraukęs į lietuvybės žadinimo veiklą išeivijoje. Išnagrinėję ją suprasite, kas yra pilietiškumas, ir nuspręsite, ar suteiktumėte Šliūpui galimybę gauti dvigubą pilietybę.

Registracija el. p. j.sliupo.sodyba@lnm.lt arba tel. +370 685 35 914

Jau greitai ir kultūros pase!

Naujiena! VILNIAUS BASTĖJOS PASLAPTYS (3–6 kl.)

Ar žinojote, kad Vilniaus senamiesčio pakraštyje stūkso didingas pastatas – Vilniaus gynybinės sienos bastėja, skaičiuojanti ne vieną šimtą metų? Šį pastatą nuo pat pradžių gaubė daug paslapčių, keistų nutikimų ir neįtikinamiausių legendų. Nors Vilniaus bastėja šiandien yra muziejus, pasakojantis apie krašto gynybos svarbą, tačiau prieš beveik 500 metų bastėja buvo pastatyta visai kitu tikslu. Kokiu? Kokias paslaptis ji slepia? Kokia legendinė būtybė buvo (o gal yra?) įsikūrusi Vilniaus bastėjoje?

Apie visa tai ir dar daugiau – virtualiame edukaciniame užsiėmime „Vilniaus bastėjos paslaptys“. Kartu aiškindamiesi, atlikdami užduotis, reikšdami savo nuomonę, susipažinsime su autentišku ir Lietuvoje vieninteliu tokio tipo pastatu – bastėja.

Registracija el. p. basteja@lnm.lt arba tel. +370 5 261 2149

Naujiena! FORTIFIKACIJOS RAIDA XIII–XVII A. (6–9 kl.)

Virtualios edukacinės programos metu, padedami Vilniaus gynybinės sienos bastėjos edukatorių, sužinosite: kaip atrodė pirmosios mūrinės gynybinės lietuvių pilys; kokios mašinos buvo naudojamos pilių apsiausties metu ir kaip jos veikė; kas yra artilerija; kaip Vilniaus bastėja tapo grėsmingiausia tų laikų tvirtove Lietuvoje. Taip pat atskleisime, kaip galėtumėte užimti viduramžių pilį, parodysime daug įspūdingų iliustracijų, kviesime sužaisti žaidimą, užimti tvirtovę ir tapti generolu!

Registracija el. p. basteja@lnm.lt arba tel. +370 5 261 2149

Naujiena! KAS YRA VASARIO 16-OJI? (1–7 kl.)

Ką žinai apie Vasario 16-ąją? Jeigu pagalvojai apie Nepriklausomybės Aktą ir jį pasirašiusį signatarų dvidešimtuką – puiku! Tačiau ši svarbi Lietuvai šventė turi kur kas daugiau įdomybių, todėl kviečiame su jomis susipažinti. Virtualioje edukacijoje „Kas yra Vasario 16-oji?“ kartu padiskutuosime ir atliksime užduotis net iš aštuonių skirtingų temų, tokių kaip mitų griovėjai, istorijos mįslės ir kitų, susijusių su Nepriklausomybės diena.

Registracija el. p. signataru.namai@lnm.lt arba tel. +370 5 231 4437

MENAS AKMENS AMŽIUJE (5–12 kl.)

Ką daryti, kai labai nori pavaizduoti kažką nepaprastai įdomaus, tačiau neturi nei kompiuterio, nei fotoaparato ir netgi pieštukų? Padėti galėtų akmens amžiaus žmogus. Saujelė ochros, gabalėlis molio, užgesusio laužo angliukas – visos priemonės, reikalingos tikram akmens amžiaus menininkui. Virtualioje edukacijoje „Menas akmens amžiuje“ susipažinsite su Europos ir Lietuvos akmens amžiaus kultūromis, jų meninės išraiškos formomis, vyravusiomis prieš 40 000, 10 000 ar 5000 metų. Taip pat sužinosime bei padiskutuosime apie jų atsiradimo priežastis ir įtaką šiuolaikinei civilizacijai. Įgytas žinias tikrinsime kartu spręsdami nuotaikingas užduotis.

Registracija el.p. edukacija@lnm.lt arba tel. +370 (5) 262 9426

ŠVENTIEJI SODYBŲ GLOBĖJAI (4–6, 8 kl.)

Prisijunkite, jeigu Jus domina nuostabus senosios lietuvių liaudies skulptūros pasaulis! Tyrinėsime ir aptarsime šventųjų ikonografiją – sužinosime, kuri šventoji savo rankose laiko duonos kepalą, kodėl šv. Jurgis smeigia ietį į išžiotus slibino nasrus ir kokių profesijų atstovai gali pasigirti turintys savo globėjus. Virtualiojoje edukacijoje ne tik susipažinsime ir mokysimės atpažinti liaudies mene vaizduojamus šventuosius, bet ir kartu spręsime įtraukiančias užduotis, kurios padės įtvirtinti įgytas žinias.

Registracija el.p. edukacija@lnm.lt arba tel. +370 (5) 262 9426

LEGENDŲ PILIS (1–4 kl.)

Ar prisimenate Vilniaus miesto įkūrimo legendą? Garsusis Geležinis vilkas šiandien jau yra vienas iš miesto simbolių, tačiau paslaptinga Gedimino pilis slepia ir kitų, dar niekuomet negirdėtų legendų. Virtualiojoje edukacijoje išgirsite ne tik įvairių pasakojimų bei legendų apie Gedimino pilį, bet ir sužinosite, kodėl kryžiuočiams niekada nepavyko užimti Gedimino pilies! Įgytas žinias tikrinsime kartu spręsdami nuotaikingas užduotis.

Registracija el.p. pilis@lnm.lt arba tel. +370 (5) 212 2617

VILNIAUS AUKŠTUTINĖS PILIES ISTORIJA (5–8 kl.)

Prieš 10.000 metų nuslinkęs paskutinis ledynmetis suformavo Vilniaus kalvas ir vandenis. Gamtos apsaugotoje vietoje pirmiausia atsirado gyvenvietė, vėliau – medinė pilis, dar vėliau – mūrinė pilis. Jos fragmentų yra išlikę iki mūsų dienų. Pilių sienos, atlaikiusios kryžiuočių antpuolius, miestą siaubusius gaisrus ir niokojusius karus, pasakoja istoriją: Gedimino bokštas yra buvęs parako sandėliu, optinio telegrafo punktu, kavine… Šiandien jis yra vienas lankomiausių turistinių objektų Lietuvoje. Virtualiojoje edukacijoje keliausime laiku ir susipažinsime su Vilniaus pilių istorine raida, kitusia jų paskirtimi ir svarba sostinės bei šalies istorijai. Įgytas žinias tikrinsime kartu spręsdami nuotaikingas užduotis.

Registracija el.p. pilis@lnm.lt arba tel. +370 (5) 212 2617

 

Daugiau informacijos apie LNM edukacines programas rasite: http://lnm.lt/edukacija/


Kitos naujienos

Home buttonAtgal