Lietuvos nacionalinis muziejus prisideda pasakodamas pakinktų amato istoriją

Prienų rajone, Veiverių Šv. Liudviko bažnyčios pašonėje, įsikūręs ir pakinktų amato istoriją pasakojantis Rimorystės muziejus persikelia į naują, specialiai jam suprojektuotą pastatą. Atnaujinta ekspozicija parengta bendradarbiaujant su Lietuvos nacionaliniu muziejumi.

Rimorystės muziejų Veiveriuose įkūrė klebonas Kazimieras Skučas, tad, perkeliant muziejų į naujas erdves, jas planuojama pašventinti.

Rimorystės muziejuje pasakojama pakinktų amato istorija. Čia pristatoma paties muziejaus įkūrėjo siūti ir surinkti pakinktai, sumeistrautos karietos, Prienų rajono apylinkėse surastos senovinės kinkymo ir transporto priemonės. Tarp jų yra ir paties rimoriaus įrankiai: įvairiausios ylos, adatos, replės, žirklės ir ožiukas – suolelis su spaustuvais odai įtverti. Atnaujinta ekspozicija parengta bendradarbiaujant su Lietuvos nacionaliniu muziejumi, kuris pakinktų amato istoriją pristato per etnografines nuotraukas.

Naujų Rimorystės muziejaus patalpų šventinimas numatytas 2020 m. liepos 26 d. 13.30 val., po Šv. Onos atlaidų. Renginyje dalyvaus muziejaus įkūrėjas klebonas Kazimieras Skučas, vyks iškilmingos brikelių – būsimų eksponatų – sutiktuvės, visuomenė turės progą iš naujo atrasti ir pažinti pamiršto pakinktų amato istorijos fragmentus.

liepos 26, 2020


Kitos naujienos

Home buttonAtgal