#kąVeiktiKaineveikiame


 
 

Šalyje paskelbus karantiną, Lietuvos nacionalinis muziejus šį laiką išnaudos nuotoliniam bendravimui su lankytojais – pirmąją savaitę pradėsime labai trumpų pasakojimų ciklą, kurio metu supažindinsime su pačiais įdomiausiais muziejuje saugomais eksponatais. Taip pat dalinamės medžiaga, kurią galima pasiekti internetu.

Vinco Kudirkos muziejus kviečia į virtualią ekskursiją, o kad ši būtų įdomesnė – sugalvojo užduotis, kurias teisingai atlikę lankytojai galės laimėti prizų!

1. Suraskite ir nufotografuokite (telefonu kompiuterio ekraną arba padarykite „Print screen“) muziejuje eksponuojamus tautinius kostiumus. Patyrinėję įvardinkite, kokiam regionui jie priklauso?

2. Suraskite ir nufotografuokite muziejuje Kudirkos Naumiesčio herbą. Kas jame pavaizduota?

3. Suraskite ir nufotografuokite ekspozicijoje esantį muzikos instrumentą. Kaip manote, koks garsus asmuo studijų Varšuvoje metu yra grojęs būtent šiuo instrumentu?

4. Suraskite ir nufotografuokite muziejuje eksponuojamas kalėjimo duris. Pažvelkite pro jose esantį langelį ir pasakykite, kokių Lietuvai nusipelniusių žmonių nuotrauką matote?

5. Suraskite ir nufotografuokite Tautiškos giesmės žodžius, išspausdintus šeštame Varpo numeryje. Ar matote, kaip autorius yra pažymėjęs savo autorystę?

Pradėkite virtualų pasivaikščiojimą: spausti čia (nuoroda)

Nuotraukas ir atsakymus siųskite adresu v.kudirkos.muziejus@lnm.lt

Vienas laimingasis kartu su 5 draugais ar artimaisiais šią vasarą bus pakviestas apsilankyti muziejuje nemokamai ir sudalyvauti jau gyvoje ekskursijoje!

Atsakymų laukiame iki šiuo metu galiojančio karantino pabaigos.

Muziejus yra išleidęs daugiau nei 250 leidinių, o beveik šimtą vertingiausiųjų galima pavartyti virtualiai: spausti čia (nuoroda)

Beveik 6 tūkstančiai 1991 metais sukurtų piešinių, vaizduojančių Sausio 13-osios įvykius vaikų akimis: spausti čia (nuoroda)

Jono Basanavičiaus gimtinė kasdien dalinasi pasakojimais apie Jono Basanavičiaus biografijos faktus, muziejuje esančius etnografinius eksponatus, kalendorinių bei šeimos švenčių papročius. Susidraugaukite ir pasakojimus gausite tiesiai į savo telefonus arba kompiuterius!


Kitos naujienos

Home buttonAtgal