Pietrytinio šlaito tvarkymo darbai

 
 

Su kultūros ministru Mindaugu Kvietkausku šią savaitę aptarti tolimesni Gedimino kalno tvarkymo darbai. Svarstyta galimybė neįvykus kompleksinio projekto parengimo konkursui nedelsiant pradėti pietrytinės kalno dalies tvarkybos darbus.

Šiuo metu stebėsenos sistemos rodo, kad Gedimino kalno būklė yra patenkinama, žymesnių judesių nėra fiksuojama. Tiesa, pietrytinės kalno dalies būklė išlieka sudėtinga. Kitaip nei iki šiol sutvirtintose vietose, pietrytinio šlaito būklę lemia ne tik grunto nestabilumas, bet ir gynybinės sienos bei Aukštutinės pilies rūmų griuvėsių įtaka jam, todėl sutvirtinti šią vietą vykdant tik avarinius darbus būtų sudėtinga. Pietrytinio šlaito tvarkybos darbų projektavimas būtų galėjęs prasidėti įvykus kompleksiniam projektavimo konkursui. Šiam neįvykus, svarstoma nieko nelaukiant rengti ilgalaikių šios kalno dalies tvarkybos darbų projektą.

Kol kas, ruošiantis galimiems atlydžiams ar drėgnam pavasariui, ši kalno dalis yra prevenciškai užpilta skalda ir sutvirtinta tinklu. Tokia avarinių darbų metodika kitose kalno vietose iki šiol pasiteisino pristabdant deformacijas, todėl ir pietrytiniame šlaite turėtų apsaugoti gruntą nuo galimų nuoplovų ir sutvirtinti slinkties plotus.

Lygiagrečiai pietrytinės kalno dalies tvarkybos darbams būtų tęsiamas kompleksinis viso kalno tvarkymas. Dėl projektavimo eigos ir galimybių skelbti konkursą iš naujo šiuo metu tariamasi su ministerija, konsultuojamasi su ekspertais.


Visas su Gedimino kalno tvarkyba susijusias naujienas galima rasti čia.

sausio 22, 2019


Kitos naujienos

Home buttonAtgal