Dėl Gedimino kalno paskelbta ekstremali padėtis


Dėl Gedimino kalno paskelbta ekstremali padėtis

Birželio 29 dieną Kultūros ministerija Vyriausybės pavedimu kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę prašydama paskelbti ekstremalią padėtį dėl Gedimino kalno.

Vilniaus miesto savivaldybės sudaryta Ekstremalių situacijų komisija patenkino šį prašymą.

Kultūros ministerijos pranešime teigiama, kad šiuo metu Gedimino kalnas ir ant jo esančios Aukštutinės pilies (Kunigaikščių rūmų) liekanos yra pavojingos būklės: linijinės deformacijos pietrytiniame šlaite artimiausiu metu gali susijungti ir sukelti didelių nuošliaužų, galinčių pakenkti nekilnojamosioms kultūros vertybėms (Kunigaikščių rūmams ir aplink esančioms pilies liekanoms).

Ekstremalios padėties paskelbimas leidžia Gedimino kalno tvarkybai naudoti lėšas iš Valstybės rezervo fondo.

Ekstremalių situacijų komisija operacijų vadovu paskyrė kultūros viceministrą Renaldą Augustinavičių, o gelbėjimo darbams vadovauti pavesta Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorei Birutei Kulnytei. Operacijų centras artimiausiu metu įsikurs Kultūros ministerijoje.

Šiuo metu jau pradėti šiaurės vakarinio šlaito tvarkymo darbai, jie kainuos apie 2,9 mln. eurų. Ekspertai įspėjo, kad grėsmė kyla ir pietrytiniam šlaitui, ant kurio stovi Aukštutinės pilies liekanos. Skaičiuojama, kad pietrytiniam šlaitui ir aikštelei tvarkyti prireiks ne mažiau kaip 5 mln. eurų. Galutinė suma priklausys nuo ekspertų išvadų ir iki rudens planuojamo parengti techninio darbų projekto. Šiuo metu Lietuvos ir Lenkijos geologai vertina kalno būklę neinvaziniais metodais, išvadas ketinama pristatyti per kelias savaites.


Visas su Gedimino kalno tvarkyba susijusias naujienas galima rasti čia.

birželio 29, 2017


Kitos naujienos

Home buttonAtgal