Ant Gedimino kalno startuoja šių metų Lietuvos muziejų kelias


Ant Gedimino kalno startuoja šių metų Lietuvos muziejų kelias

Nacionalinės kultūrinės tapatybės formavimo ir puoselėjimo programa „Tėvynės ieškojimas“ tęsia pradėtus darbus ir nuo liepos 3 d. kviečia visus į „Lietuvos muziejų kelio“ renginius. Šių metų tema – piliakalniai.

Lankytojai kviečiami užkopti ant kalvų ir aukštumų, kalnų, priekalnių ir piliakalnių ir nuo jų pasižvalgyti į tolumas, į bokštų ir miestų erdves, atsigręžti ir įsigilinti į jų kultūrinį atminimą dailėje, muzikoje, folklore, fotografijose, pasisemti energijos ir įkvėpimo naujoms idėjoms ir kasdieniams darbams.

Naująją programą įkvėpė Nobelio literatūros premijos laureatas ir Lietuvos garbės pilietis Česlovas Milošas (Czesław Miłosz).

Simboliškai ant svarbiausio Lietuvai Gedimino kalno Vilniuje prasidėsianti „Tėvynės ieškojimo“ kelionė smalsiausius ves žinomų ir mažiau girdėtų kalnų ir piliakalnių link – nuo istorinių Lietuvos sostinių Vilniaus, Kernavės, Trakų ir Kauno kalnų iki Vytauto ar Juodojo kalno Dzūkijoje, nuo Aušrakalnio ir  Sudargo piliakalnių Sūduvoje iki Uošvės kalno ir Rambyno Mažojoje Lietuvoje, nuo Medvėgalio Žemaitijoje iki Raginėnų, Taurapilio, Moškėnų piliakalnių Aukštaitijoje.

Nuo liepos 3 d. iki rugsėjo 25 d. net 30 kultūrinių susitikimų  muziejininkai, aktoriai, folkloristai ir profesionalūs muzikantai  pristatys programas, atskleidžiančias  kultūrinių reginių svarbą jų ir praeities menininkų kūrybai.

Šių metų „Lietuvos muziejų kelio“ programa įvairi ir savo formomis. Joje be tradicinių parodų, ekskursijų, konferencijų, lankytojai bus kviečiami į savarankiško pažinimo keliones (M. K. Čiurlionio memorialinio muziejaus Druskininkuose renginys „Savarankiškas pažinimo takas „Raigardas“), teatralizuotus renginius (Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus teatralizuotas renginys „Atminties ugnis“ ant Rambyno kalno Bitėnuose; Šilutės Hugo Šojaus muziejaus teatralizuota ekskursija „Žvalgantis nuo Juknaičių Alkos kalno“ir kt.), lauko parodas (Lietuvos jūrų muziejaus Klaipėdoje lauko paroda „Smėlio karčemos (Sandkrug) kalnas“), žaidimus šeimoms su vaikais (Palangos gintaro muziejaus renginys „Baltų genčių pilių statymas Baltijos jūros paplūdimyje ties Birutės kalnu“),  gyvosios istorijos dieną – festivalį (Žemaičių dailės muziejaus   Plungėje  renginys „Gīva Gondīnga“) ir net šokio spektaklį-ekskursiją „Naglio kalno istorijos“ (organizuoja Lietuvos nacionalinio muziejaus Jono Šliūpo memorialinė sodyba Palangoje kartu su Šeiko šokio teatru).

Siekiant lankytojų saugumo, „Lietuvos muziejų kelio“ renginiai dažniausiai organizuojami atvirose erdvėse ir, esant galimybei, tik savaitgaliais (penktadienį, šeštadienį, sekmadienį). Didžioji renginių dalis kviečia juose apsilankyti nemokamai.

Išsami „Lietuvos muziejų kelio“ programa

liepos 3, 2020 | Gedimino pilies bokštas, Arsenalo g. 5


Kitos naujienos

Home buttonAtgal